Zapraszamy szkoły do zwiedzania grupowego naszego Muzeum.

Terminy do ustalenia telefonicznie +48-785-880-082 lub mailowo

Niedziela --  --

W dniu 27.05.2017 muzeum

czynne  będzie od godz 10.40

Muzeum  czynne
           od wtorku do soboty

MUZEUM KULTURY PRZEWORSKIEJ I IZBA PAMIĘCI BITWY POD MOKRĄ

Zaprasza na wystawę pt. ,, Poczta Podziemna"

Tematyka wystawy obejmuje znaczki, stemple oraz kartki pocztowe, związane z działaniami opozycji demokratycznej przed rokiem 1989, ze szczególnym uwzględnieniem lat 80.

Patrząc dziś na całokształt problematyki podziemnej poczty możemy stwierdzić, że jej funkcjonowanie potwierdzało żywotność społecznego oporu, co najmniej zaś przypominało o jego trwaniu. Nie ma chyba drugiej takiej formy działalności podziemnej, w której skupiałoby się tak szerokie spektrum poglądów społeczeństwa na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości we wszystkich możliwych wymiarach tematycznych. Treści zamieszczane na znaczkach odzwierciedlały emocje społeczne, odnosiły się do bieżących wydarzeń, ośmieszały rządzących, a równocześnie przypominały o ważnych rocznicach i postaciach zasłużonych dla Polski. Prezentowane zbiory stanowią dziś dla nas ważny, chociaż specyficzny i rzadko udostępniany, zapis dokumentujący odmienność zamkniętej już karty w historii naszego kraju.

Wystaw została zorganizowana przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej- Oddział Opole

W dniu 20.05.2017 Muzeum czynne będzie od godz 16.00!!!

ODKRYJ Z NAMI TAJEMNICĘ III RZESZY W GÓRACH SOWICH

PRZEŻYJ NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ I POZNAJ KLUCZ DO PROJEKTU „RIESE"

Wycieczka ma charakter ekspedycji. Zwiedzanie w aktywnej formie zawiera elementy surwiwalu. Podczas działań wykorzystamy narzędzia takie jak wykrywacz metalu, gps, krótkofalówki, wiatrówki, mapy z czasów II wojny światowej i inne. Kolejnymi etapami zwiedzania będą np. pole minowe, wojskowy most linowy, strzelnica a także zwiedzanie podziemnego miasta Osówka, będącego elementem kompleksu „Riese".

Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą w aktywny sposób zgłębiać historię II wojny.

SZCZEGÓŁY : www.gokmiedzno.pl   tel. 34 317-80-80

Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą zaprasza na wystawę wyposażenia kawaleryjskiego!!!

( Ekspozycja przedstawia wyposażenie i umundurowanie kawalerii i piechoty z września 1939 roku )

Nowe Godziny otwarcia

Pn - nieczynne

Wt - 9.00-17.00

Śr-   9.00-17.00

Cz-  9.00-17.00

Pt -  9.00-17.00

So-  10.00-16.00

Nd - ( Grupy zorganizowane tel. 785-880-082 )

Noc Muzeów już za nami! Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie

i zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy:

Czytaj więcej: Aktualności

NOWE GODZINY OTWARCIA !!!

W dniu 27 czerwca  ( sobota ) muzeum będzie czynne od godz. 10.40!!!

- poniedziałek:                         (nieczynne)

- od wtorku do piątku :           (9.00-17.00)

- sobota :                                (10.40-16.00)

- niedziela :         ( grupy zorganizowane  785-880-082)

Dzień 11 listopada 2016 r. w Muzeum w Mokrej

Tradycją stało się, że dzień 11 listopada a więc święto odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętniamy w naszym Muzeum w Mokrej.

W tym roku pracownicy lokalnego muzeum oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie nie pozostali bierni. Przygotowano różnego rodzaju atrakcje dla zainteresowanych. Oprócz wystawy sprzętu wojskowego swoimi zbiorami oraz pasją podzieliła się miejscowa grupa rekonstrukcyjna. W muzeum w Mokrej postarano się, żeby również najmłodsi mieszkańcy naszego regionu poczuli ducha patriotyzmu. W tym celu przygotowano warsztaty plastyczne. Dzieci z zainteresowaniem kleiły i malowały w barwach narodowych swoje prace. Na zakończenie wszyscy (począwszy od najmłodszych), uczestnicy obchodów tegorocznego święta wysłuchaliśmy w zadumie pieśni patriotycznych chóru dziecięcego z Zespołu Szkół w Ostrowach nad Okszą. Obchody Święta Niepodległości, które przygotowaliśmy w naszym muzeum, były z pewnością doskonałą lekcją historii i patriotyzmu nie tylko dla najmłodszych ale dla wszystkich nas.

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW 77 ROCZNICY BITWY POD MOKRĄ

1 WRZEŚNIA 2016 roku

DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z MUZEUM CZĘSTOCHOWSKIM WYKONALIŚMY

ZDJĘCIA EKSPONATÓW KULTURY PRZEWORSKIEJ W TECHNICE 360 stopni

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA NOWYCH ZDJĘĆ W GALERII I W ZAKŁADCE (ZDJĘCIA EKSPONATÓW 360st.) !!!

W październiku 2015 r. został utworzony nasz serwis www, zapraszamy do zwiedzania.

Dziś: 27 Maj 2017    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan