Zapraszamy szkoły do zwiedzania grupowego naszego Muzeum.

Terminy do ustalenia telefonicznie +48-785-880-082 lub mailowo

Niedziela --  --

W OKRESIE SZKOLNYM

ZMIANA GODZIN

PRACY MUZEUM!!!

Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy Pod Mokrą

zaprasza do zwiedzania nowej ekspozycji poświęconej Kulturze Przeworskiej

Od 18 września dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych dostępna będzie oferta edukacyjna!!!

Więcej informacji w zakładce oferta edukacyjna i pod numerem telefonu: 785-880-082 lub 696-158-546

OBCHODY 78 ROCZNICY BITWY POD MOKRĄ JUŻ ZA NAMI !!!

WSZYSTKIM OBECNYM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE I PAMIĘĆ !!!

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW 78 ROCZNICY BITWY POD MOKRĄ

1 WRZEŚNIA 2017 r.

PROGRAM OBCHODÓW :

16.00 Zbiórka uczestników na placu przy Szkole Podstawowej w Mokrej

16.15 Sformowanie Kolumny i przemarsz pod Pomnik

16.30 Msza Polowa pod Pomnikiem

17.00 Uroczystości Patriotyczne pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy pod Mokrą

18.30 Muzeum : Zapraszamy na projekcję filmu: ,, Ułan z Kłobucka" oraz

wykład pana Andrzeja Brzózki. - Film poświęcony został ułanowi Marcinowi Cielebanowi

działonowemu 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.

W OKRESIE LETNIM MUZEUM KULTURY PRZEWORSKIEJ I IZBA PAMIĘCI BITWY POD MOKRĄ

ZAPRASZA NA WARSZTATY PLASTYCZNE ORAZ CIEKAWE LEKCJE MUZEALNE!!!

Więcej informacji pod numerem telefonu : 785-880-082

W dniu 19 czerwca 2017 r. gościliśmy żołnierzy z 12 Szczecińskiej  Dywizji Zmechanizowanej.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i pamięć!!!

MUZEUM KULTURY PRZEWORSKIEJ I IZBA PAMIĘCI BITWY POD MOKRĄ

Zaprasza na wystawę pt. ,, Poczta Podziemna"

Tematyka wystawy obejmuje znaczki, stemple oraz kartki pocztowe, związane z działaniami opozycji demokratycznej przed rokiem 1989, ze szczególnym uwzględnieniem lat 80.

Patrząc dziś na całokształt problematyki podziemnej poczty możemy stwierdzić, że jej funkcjonowanie potwierdzało żywotność społecznego oporu, co najmniej zaś przypominało o jego trwaniu. Nie ma chyba drugiej takiej formy działalności podziemnej, w której skupiałoby się tak szerokie spektrum poglądów społeczeństwa na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości we wszystkich możliwych wymiarach tematycznych. Treści zamieszczane na znaczkach odzwierciedlały emocje społeczne, odnosiły się do bieżących wydarzeń, ośmieszały rządzących, a równocześnie przypominały o ważnych rocznicach i postaciach zasłużonych dla Polski. Prezentowane zbiory stanowią dziś dla nas ważny, chociaż specyficzny i rzadko udostępniany, zapis dokumentujący odmienność zamkniętej już karty w historii naszego kraju.

Wystaw została zorganizowana przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej- Oddział Opole

ODKRYJ Z NAMI TAJEMNICĘ III RZESZY W GÓRACH SOWICH

PRZEŻYJ NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ I POZNAJ KLUCZ DO PROJEKTU „RIESE"

Wycieczka ma charakter ekspedycji. Zwiedzanie w aktywnej formie zawiera elementy surwiwalu. Podczas działań wykorzystamy narzędzia takie jak wykrywacz metalu, gps, krótkofalówki, wiatrówki, mapy z czasów II wojny światowej i inne. Kolejnymi etapami zwiedzania będą np. pole minowe, wojskowy most linowy, strzelnica a także zwiedzanie podziemnego miasta Osówka, będącego elementem kompleksu „Riese".

Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą w aktywny sposób zgłębiać historię II wojny.

SZCZEGÓŁY : www.gokmiedzno.pl   tel. 34 317-80-80

Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą zaprasza na wystawę wyposażenia kawaleryjskiego!!!

( Ekspozycja przedstawia wyposażenie i umundurowanie kawalerii i piechoty z września 1939 roku )

Noc Muzeów już za nami! Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie

i zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprezy:

Czytaj więcej: Aktualności

Dziś: 25 Wrzesień 2017    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil