Niedziela --  --

Muzeum  czynne
           od wtorku do soboty

MUZEUM KULTURY PRZEWORSKIEJ I IZBA PAMIĘCI BITWY POD MOKRĄ

Zaprasza na wystawę pt. ,, Poczta Podziemna"

Tematyka wystawy obejmuje znaczki, stemple oraz kartki pocztowe, związane z działaniami opozycji demokratycznej przed rokiem 1989, ze szczególnym uwzględnieniem lat 80.

Patrząc dziś na całokształt problematyki podziemnej poczty możemy stwierdzić, że jej funkcjonowanie potwierdzało żywotność społecznego oporu, co najmniej zaś przypominało o jego trwaniu. Nie ma chyba drugiej takiej formy działalności podziemnej, w której skupiałoby się tak szerokie spektrum poglądów społeczeństwa na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości we wszystkich możliwych wymiarach tematycznych. Treści zamieszczane na znaczkach odzwierciedlały emocje społeczne, odnosiły się do bieżących wydarzeń, ośmieszały rządzących, a równocześnie przypominały o ważnych rocznicach i postaciach zasłużonych dla Polski. Prezentowane zbiory stanowią dziś dla nas ważny, chociaż specyficzny i rzadko udostępniany, zapis dokumentujący odmienność zamkniętej już karty w historii naszego kraju.

Wystaw została zorganizowana przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej- Oddział Opole

W dniu 20.05.2017 Muzeum czynne będzie od godz 16.00!!!

ODKRYJ Z NAMI TAJEMNICĘ III RZESZY W GÓRACH SOWICH

PRZEŻYJ NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ I POZNAJ KLUCZ DO PROJEKTU „RIESE"

Wycieczka ma charakter ekspedycji. Zwiedzanie w aktywnej formie zawiera elementy surwiwalu. Podczas działań wykorzystamy narzędzia takie jak wykrywacz metalu, gps, krótkofalówki, wiatrówki, mapy z czasów II wojny światowej i inne. Kolejnymi etapami zwiedzania będą np. pole minowe, wojskowy most linowy, strzelnica a także zwiedzanie podziemnego miasta Osówka, będącego elementem kompleksu „Riese".

Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą w aktywny sposób zgłębiać historię II wojny.

SZCZEGÓŁY : www.gokmiedzno.pl   tel. 34 317-80-80

Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą zaprasza na wystawę wyposażenia kawaleryjskiego!!!

( Ekspozycja przedstawia wyposażenie i umundurowanie kawalerii i piechoty z września 1939 roku )

Nowe Godziny otwarcia

Pn - nieczynne

Wt - 9.00-17.00