22 czerwca w Muzeum w Mokrej spotkali się pasjonaci historii. Podczas konferencji podsumowującej projekt "Niezwykłe losy Gen. Juliana Filipowicza" dyskutowano m.in o strategii dowodzenia Generała Wołyńską Brygadą Kawalerii podczas Bitwy pod Mokrą. Symbolicznego odsłonięcia wystawy plenerowej dokonali: główny prelegent pan Kazimierz Skrzesiński i Kierownik biura LGD "Razem na Wyżyny" pani Edyta Bauć. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum a wkrótce zaprezentujemy reportaż z wydarzenia.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SPOTKANIU DYSKUSYJNYM

Znaczenie Gen. Juliana Filipowicza dla naszego regionu-

- ,,Wołyńska Brygada Kawalerii w układzie obronnym Armii Polskiej     w 1939 r."  - ( Historyk Muzeum Częstochowskiego- Mariusz Grzyb )

,,Gen. Julian Filipowicz oraz jego strategia dowodzenia Wołyńską Brygadą Kawalerii w Bitwie pod Mokrą".  -  ( Autor książki ,, Wołyńska Brygada Kawalerii- Żelazna Brygada " -Kazimierz Skrzesiński )

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie!!!

Ilość miejsc ograniczona!!!

Rozpoczynamy realizację projektu pt: "Niezwykłe losy gen. Juliana Filipowicza", na realizację którego uzyskaliśmy dofinansowanie! Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii - zwłaszcza tej, która działa się tak blisko nas, do śledzenia zapowiedzi wydarzeń opatrzonych projektowymi logo. W nadchodzących miesiącach czekać będą wystawy, spotkania, konferencje - zapraszamy już dziś!

Dziś: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz