Dzień

od

Sobota muzeum  jest otwarte po wcześniejszym  uzgodnieniu tel.

tel.785-880-082

Jak rozpoczęliśmy rok świętowania wyjątkowej, historycznej rocznicy Powstania Styczniowego? Grupa złożona z uczniów starszych klas szkół podstawowych w Miedźnie, Mokrej i Ostrowach udała się na edukacyjną wizytę do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Dla naszego ośrodka oraz muzeum w Mokrej zorganizowanie tej małej wycieczki stanowiło ogromną radość, zwłaszcza, że wpisała się ona w obchody ważnej, 160-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Pogoda znakomita, cel edukacyjny osiągnięty, mały spacer po mieście zaliczony. Walorem edukacyjnym tego wyjazdu było obejrzenie wystawy czasowej poświęconej powstaniu styczniowemu. Były to obiekty zachowane z czasów tego tragicznego i bohaterskiego zrywu do niepodległości w zbiorach Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej, Stowarzyszenia Historycznego „Gloria Victis” oraz osób prywatnych. Ponadto byliśmy świadkami inscenizacji przesłuchania polskiego więźnia przez carskiego oficera. Zachowany został pełen autentyzm sceny zarówno pod względem ubioru jak i scenografii.

Dziś: 20 Maj 2024    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli