Dzień

od

Sobota muzeum  jest otwarte po wcześniejszym  uzgodnieniu tel.

tel.785-880-082

Sobota upłynęła w trasie, a konkretnie w trasie do Mińska Mazowieckiego i Wilanowa. O ile piątek należał do młodszych wycieczkowiczów, to wyjazd, który odbył się dzień później był dedykowany dorosłym osobom. Odwiedziny w Muzeum Ziemi Mińskiej, a w szczególności towarzyszący im wykład dostarczyły potężnej dawki wiedzy na temat Gen. Juliana Filipowicza oraz okresu międzywojnia. W tym miejscu GOK dziękuje Panu Arturowi Piętce - pracownikowi muzeum, który z pasją i znawstwem oprowadzał naszą grupę po obiekcie i wspominał żywot Filipowicza. Pamięć o tym wielkim Wojskowym jest obowiązkiem naszej lokalnej społeczności, stąd oczywistym punktem programu wyjazdu były: miejsce wiecznego spoczynku Generała oraz mogiły żołnierzy września '39. Nie mniej interesujący okazał się kompleks pałacowy w Wilanowie ściśle związany z osobą Jana III Sobieskiego, o którym uczestnicy wycieczki dowiedzieli się równie sporo, co o gen. Filipowiczu. Warszawa ma jeszcze niejedno do odkrycia przed nami, więc z pewnością jeszcze do niej wrócimy.

Dziś: 20 Maj 2024    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli